Ana Sayfa : Hakkımızda : Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Türk Nöroşirurji Akademisinin Saygıdeğer Üyeleri,

26 Haziran 2021 tarihine yapılan genel kurulda, tüzük gereği yapılan seçimlerde TNA genel sekreteri ve yeni yönetim kurul üyelerimiz belirlenmiştir. 

Genel Sekreterliğe Prof. Dr. Hasan Çağlar Uğur,  yönetim kurulu üyeliklerine Prof. Dr Keramettin Aydın, Prof. Dr. Sait Şirin, Prof. Dr. Hakan Sabuncuoğlu, Prof. Dr Volkan Etuş, Prof. Dr. Çağatay Önal, Prof. Dr. Koray Özduman ve Prof. Dr. Aslan Güzel seçilmiştir. 

Tüm üyelerimiz adına, önceki dönemde görev yapan yönetim kurulu üyelerimize ve görevlilere bu zorlu süreçte yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum.

Önceki dönem başkanımız Sayın Prof. Dr. Kaya Aksoy’a ve Prof. Dr. Necmettin Pamir’e değerli çalışmalarından ve katkılarında dolayı şükranlarımı sunuyorum. 

Kurucu başkanımız Sayın Prof. Dr. Tunçalp Özgen hocamızı saygıyla, rahmetle anıyorum.

Türk Nöroşirurji Akademisi kuruluş felsefesi ve amaçları bellidir.  Herhangi bir kuruluşun karşısında ve yanında olmak gibi bir görevi, yapısı veya amacı yoktur. TNA’ kendi ilkeleri ve amaçları doğrultusunda bu zorlu yolda tüm engelleri aşarak gelişmesini sürdürecektir.

Türk Nöroşirurji Derneği tüm Türk Nöroşirurji uzmanlarının mesleki, sorunları ile ilgilenen Sivil Toplum Kuruluşu olup mesleki açıdan hepimizi temsil etmektedir.

TNA ise Sivil Toplum Kuruluşu değildir. Tüm akademisyenlere açık, rekabet ortamının olmadığı, daha çok felsefi çalışmaların yapıldığı bir kuruluştur. 

Akademimiz 1 şeref üyesi, 31 Onursal üye ve 173 aktif üye olmak üzere toplam 205 üyesi ile birlikte Türk Nöroşirurjisinin eğitimi standardının yükseltilmesine ve korunmasına dünyadaki benzeri kuruluşlarla iş birliği yaparak katkıda bulunmaya çalışmaktadır. 

Yönetim kurulumuz Türk Nöroşirurji Akademisini kuruluş amaçları doğrultusunda geliştirmek üzere tüm üyelerimizin katılımı ile çalışma kararlılığındadır. 

Önümüzdeki dönemde ilk hedefimiz şartların elverdiği ölçüde yıllık genel kurul ve bilimsel toplantıyı yapmaktır.

Bu konuda yönetim kurulumuz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmelerden değerli üyelerimiz bilgilendirilecektir.

Değerli üyelerimiz, TNA yönetimine her zaman olduğu gibi eleştiri ve katkılarınızı bekler, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı mutlu günler dilerim.


Prof. Dr. Zeki Şekerci
TNA Başkanı

 
© 2024 Türk Nöroşirürji Akademisi Tüm Hakları Saklıdır
 
 LookUs & Online Makale